Żywiec miastem browaru i innych atrakcji

Co takiego ma w sobie miejscowość położona w województwie śląskim, że zjednuje sobie tylu chętnych do przyjazdu turystów? Żywiec większości z nas kojarzy się z piwem. I choć jest to dla niego trochę krzywdzące, bo ma do zaoferowania znacznie więcej to w rzeczy samej warto powiedzieć parę słów o Muzeum Browaru. Jak wiadomo browarnictwo w Żywcu miało swoje początku już w średniowieczu. Odwiedzając Muzeum Browaru nie można oczywiście zobaczyć jak wygląda produkcja piwa, bo byłoby to naruszenie zasad ustanowionych przez Sanepid, jest jednak możliwość zapoznania się z dawnymi metodami produkcji, starymi maszynami, dzięki którym trunek mógł w ogóle powstać. To jednak nie wszystko. Później odwiedzający przechodzą do nowoczesnych technologii, więc wiele można dowiedzieć się nie tylko o historii, ale też o tym jak produkcja browaru wygląda teraz. Bezdyskusyjnie dodatkową atrakcją jest fakt, że po obejściu muzeum, na odwiedzających czeka poczęstunek z dużym kuflem piwa, które zostało świeżo uwarzone w „roli głównej”. Dla osób niespożywających alkoholu przygotowane zostały soki. Muzeum jest otwarte przez sześć dni w tygodniu, a mianowicie od wtorku do niedzieli, w godzinach 10-18. Każda osoba odwiedzająca placówkę zwiedza ją z przewodnikiem, bez znaczenia czy jest indywidualnie, czy z grupą zorganizowaną. Jeżeli ktoś jest na wycieczce sam, automatycznie zostaje przyłączony do którejś z grup już posiadających przewodnika.

Jednak Żywiec to nie tylko piwo. Oprócz bogatej historii związanej z browarnictwem, którą można przeanalizować w muzeum miasto to ma do zaoferowania także atrakcje sportowe. Kiedy turyści zechcą odwiedzić to miejsce zimą, nie będą zawiedzeni. Znajduje się tutaj wyciąg narciarski Grojec, który jest otwarty każdego dnia w tygodniu od godziny 9 rano do 9 wieczorem. Działa przy nim szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu, więc nie trzeba się martwić brakiem umiejętności, bądź rzeczy potrzebnych do jazdy. Z obydwoma problemami można sobie łatwo poradzić z choć odrobiną dobrych chęci.

Żywiec to miejsce, które warto odwiedzić. Ma sporo do zaoferowania, chociaż wiadomo, że pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl, kiedy myślimy o tym mieście jest browar. Warto jednak przekonać się, że zdecydowanie nie jest to jedyna atrakcja. Na spędzenie urlopu nie potrzeba nic więcej, jak przyjemne, ciekawe miejsca do zobaczenia. Chociaż dobrze też, jeżeli baza noclegowa, w której się zatrzymujemy nie jest przesadnie droga, równocześnie spełniając pewne standardy. O to jednak nie należy się martwić, gdyż w bazie noclegowej Meteor można znaleźć nocleg już od 20 zł.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>