Wadowice podczas pielgrzymki papieża Franciszka

99% procent osób zapytanych o Wadowice, bez namysłu odpowiada: Karol Wojtyła, Jan Paweł II lub kremówki, które niewątpliwie są także kojarzone z Ojcem Świętym. To opinia, która krąży w świadomości nie tylko naszych rodaków, ale i wśród zagranicznych gości. Niewątpliwie rodzinne miasto papieża Polaka, korzysta z popularności swojego najsłynniejszego mieszkańca. To podkrakowskie miasto jest celem pielgrzymek i wycieczek tłumów od czasów pontyfikatu polskiego papieża. Władze miasta przygotowały specjalny Szklak Śladami Karola Wojtyły, który obejmuje 13 budynków związanych z przeszłością papieża. Można zobaczyć dom, w którym mieszkał wraz z ojcem po śmierci matki, szkołę podstawową i szkołę średnią czy dom kultury, na deskach którego występował. Wszystkie te miejsca są opisane w bezpłatnych broszurach, wydawanych w punkcie informacji turystycznej. Ponadto dostępna jest aplikacja mobilna, która umożliwia multimedialną wycieczkę po rodzinnym mieście Karola Wojtyły. Poza informacjami o mieście, oglądanych budynkach, użytkownicy mają do dyspozycji bogatą bazę zdjęć z pielgrzymek Ojca Świętego w rodzinne strony.

W lipcu tego roku Wadowice spodziewały się oblężenia w związku z odbywającymi się w Krakowie Światowymi Dniami Młodzieży (ŚDM info). Wielu pielgrzymów odwiedziło rodzinne miasto Karola Wojtyły.

Wadowice dla pielgrzymów przygotowały liczne noclegi. Znaleźć tam można wiele miejsc noclegowych (Wadowice noclegi) w ośrodkach rekolekcyjnych i pielgrzymkowych funkcjonujących przy różnych zakonach. Poza tym w mieście funkcjonują hotele i kwatery prywatne. Jednak ilość dostępnych w nich miejsc jest ograniczona.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>