Uroki nadmorskich kurortów – Międzyzdroje

Do najpopularniejszych nadmorskich miejscowości z całą pewnością zaliczają się Międzyzdroje. Od wielu lat stawiane w czołówce interesujących miejsc do spędzania urlopu nad morzem. Nie ma się co temu dziwić – mnóstwo atrakcji, szeroka i spełniająca wymagania turystów baza noclegowa jak również bezproblemowy dojazd różnymi sposobami.

Międzyzdroje to przede wszystkim morze, plaża, wspaniały klimat i przepiękna przyroda. Będąc tam nie można zapomnieć o zwiedzaniu, a atrakcji z każdym rokiem jest tam coraz więcej. Co roku w mieście w sezonie letnim odbywa się Festiwal Gwiazd. Podczas jego trwania znane osobistości odciskają w brązie swoje dłonie w specjalnie do tego celu zaprojektowanej w latach 90-tych XX wieku Alei Gwiazd. Cały czas można ją podziwiać, fotografować jak również zobaczyć, które znane osoby zostawiły tam odciski swoich dłoni.
Oczywiście nieodzownym elementem odpoczynku w Międzyzdrojach jest morze. Betonowe molo znajdujące się w tym mieście to najdłuższa w naszym kraju konstrukcja tego typu. Będąc w tej miejscowości obowiązkowo trzeba je zobaczyć. Międzyzdroje to także piękna przyroda, przede wszystkim Woliński Park Narodowy. W mieście znajduje się jego muzeum, w którym można zapoznać się z gatunkami roślin i zwierząt występujących w Parku.
Międzyzdroje to także interesujące miejsca dla całej rodziny. Bałtycki Park Miniatur oferuje możliwość zapoznania się ze znajdującymi się nad morzem Bałtyckim zabytkami. Wszystko łącznie z powierzchnią morza zostało odwzorowane w skali 1:25. Na uwagę na pewno zasługuje także planetarium, w którym na kopule o powierzchni 7 metrów wyświetlane są trójwymiarowe obrazy kosmosu. W tym samym budynku można także zwiedzić gabinet figur woskowych. Realistyczne, starannie wykonane z wosku postacie znanych osób to możliwość na przykład zrobienia sobie z nimi zdjęcia.
Jeżeli tylko odpowiednio wcześnie zarezerwuje się wygodne noclegi to Międzyzdroje to z pewnością idealne miejsce na wakacje. Ilość ciekawych miejsc do zwiedzania powoduje, że nawet podczas dłuższego pobytu nikt nie będzie się nudził. Ceny zaś samych noclegów, których w mieście oferuje się dla turystów coraz więcej, z każdym rokiem są coraz przystępniejsze. Rezerwacji można bez trudu dzisiaj dokonać online, co sprawia, że można znaleźć idealne miejsce na wypoczynek bez wychodzenia z domu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>