Szlaki przyrodnicze w Ustroniu Morskim

Wybierając się do Ustronia Morskiego turyści liczą na niezapomniane atrakcje i długi solidny wypoczynek. Przybywając w to miejsce nie spodziewają się jednak jak wiele interesujących chwil jest przed nimi. Ta niewielka urocza wioska położona na terenie województwa zachodniopomorskiego znana jest wbrew pozorom ze swych olbrzymich turystycznych możliwości. Przybywający w te rejony urlopowicze zawsze wyjeżdżają zrelaksowani, z naładowanymi bateriami, a przede wszystkim z planem, iż niedługo znów tu wrócą. Jest to bowiem miejsce nie tylko magiczne, ale przede wszystkim takie, do którego się wraca. Stanowi to chyba najlepszą z możliwych rekomendacji danego miejsca.

Ustronie Morskie niejednokrotnie nazywane bywa także rajem dla miłośników turystycznych szlaków. Chodzi tu nie tylko o wspaniałe ścieżki, na które można udać się, by odbyć długi samotny spacer, ale także i ścieżki, na których można oddać się rowerowej przygodzie. Miejscowość ta słynie właśnie z licznych tego typu obiektów, które dodatkowo otoczone są niesamowitymi krajobrazami. 

Ciekawszą w tym miejscu jest międzynarodowa rowerowa trasa nr 10 (więcej w odnośniku), która to jest tak długa, iż zaczyna się tuż przy brzegu Bałtyckiego Morza, by połączyć się w Ustroniu Morskim z Pieszym Szlakiem E-9. Wszystkim, którzy na trasie chcą się zatrzymać tu na nocleg miasto oferuje różnego typu zakwaterowanie (więcej w odnośniku). Natomiast jeśli chodzi o amatorów wycieczek pieszych mają oni możliwość udania się z tego miejsca głownie w dwie strony. Jedną z nich jest szlak biegnący do Gąsek. Trasa wynosi w przybliżeniu około 8 kilometrów. Druga natomiast prowadzi do Kołobrzegu i jest nieznacznie dłuższa, gdyż szacuje się jej odległość na około 11 kilometrów. Wybór jednej z owych tras z pewnością wyjdzie nam na zdrowie, a i będziemy mogli podziwiać wspaniały pejzaż, jaki roztacza się w tym rejonie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>