Nieznane atrakcje Wielkopolski – Konin

Przebywając w Koninie należy zobaczyć Most Toruński. W XIX wieku łączył Stare Miasto z rozwijającym się na drugim brzegu Przedmieściem Słupeckim. Warto też zobaczyć Zielnik Zemeliusa. Ufundował go Jan Zamełka, który był synem konińskich mieszczan Anny i Macieja. Należy także odwiedzić Jezioro Gosławskie. Powierzchnia akwenu ma ponad 140 hektarów, natomiast jego głębokość to ponad 5 metrów. Godny odwiedzenia jest także Park Miejski imienia Fryderyka Chopina. Jego początki sięgają pierwszej połowy XIX wieku. W nim został wybudowany zwierzyniec w 1975 roku. Potem ten zamieniono w mini zoo. Ciekawym obiektem pod względem architektonicznym jest Hotel Litewski, pochodzący z XIX wieku. Zdobiony jest on gzymsami oraz pilastrami w porządku jońskim. Budynek ten pełnił funkcje zajazdu, natomiast po II wojnie światowej stał się siedzibą restauracji „Koliber”. W Koninie znajduje się najstarszy drogowskaz w Polsce. Jest on zlokalizowany w starej części miasta. Pochodzi on natomiast z 1151 roku. Łacińska inskrypcja, która została wyryta w kamieniu mówi, że postawił go wojewoda Piotr dokładnie w połowie drogi między Kruszwicą a Kaliszem. Koniecznie trzeba obejrzeć także: skwer na Placu Zamkowym, muzeum w gotyckich murach, wieże ciśnień, dawny Pałac Ślubów, Dworek Zofii Urbanowskiej czy też Kamienice Grodzką oraz Jatki miejskie.

Wybierając się na dłużej w rejon Konina należy wcześniej zarezerwować noclegi dla rodziny (Konin – spis noclegów), można skorzystać z oferty noclegowej obiektu Hotel Zajazd Europejski. Jest on usytuowany pod numerem 1a. W ofercie obiektu znajduje się 45 miejsc noclegowych. Obiekt oferuje jeden dwuosobowy apartament oraz pokoje: jednoosobowe, dwuosobowe, trzyosobowe oraz czteroosobowe. W obiekcie znajduje się Restauracja Europejska. Specjalnością jest kuchnia polska oraz europejska.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>