Myślenice – zimą dla narciarzy, latem dla rowerzystów

Kierując się z Krakowa drogą wylotową dwupasmową nr E 77 tzw. „Zakopianką” prowadzącą w stronę Chyżnego i Zakopanego, niespełna po 30 minutach jazdy od rogatek miasta Krakowa znajdziemy się niemal w sercu Beskidu Średniego – Myślenicach. To popularne miejsce, nie tylko weekendowego wypoczynku, położone jest w dolinie rzeki Raby. Zarówno latem, jak i zimą przyciąga mieszkańców Krakowa i okolic swoją bogatą ofertą rekreacyjną.

Miłośnicy sportów letnich znajdą tutaj liczne kąpieliska, baseny, obiekty sportowe a przede wszystkim bogatą bazę noclegową o różnorakim standardzie. Komfortowo przedstawia się oferta kierowana w tym miejscu dla amatorów zimowego szaleństwa na nartach. Zimowy wypoczynek z noclegami w Myślenicach z roku na rok zyskuje coraz więcej sympatyków. Decyduje o tym zapewne to, że dobrze przygotowany stok góry Chełm jest obiektem najbliżej położonym od Krakowa (30 km). Nie spędzamy przeznaczonego na wypoczynek czasu w korkach na dojazd, jak to bywa, gdy udajemy się dalej w stronę Tatr. Zimowy, letni czy każdy inny, nawet krótki wypoczynek w Myślenicach pozwala aktywnie spędzać wolne dni. Gdy zdecydujemy się na noclegi w Myślenicach, pobyt i relaks na świeżym powietrzu ucieszy pięknymi widokami okolicznych gór. Atrakcyjny wypoczynek tutaj zapewniają nie tylko możliwości szusowania zimą, ale wspaniałe wędrówki pasmami okolicznych gór w pozostałych porach roku. Z pewnością zadowoli nasze podniebienia bogata oferta gastronomiczna przygotowana przez okoliczne restauracje i karczmy regionalne.

Kolej krzesełkowa oraz dobrze utrzymana stacja narciarska z Zarabia na Górę Chełm w szczególności w okresie zimowym stanowi atrakcję tego miejsca. Oferta kierowana jest nie tylko dla początkujących narciarzy (orczyki dla początkujących, stoki dla dzieci, szkółki narciarskie) ale także dla wyczynowych narciarzy. To właśnie tutaj na górze Chełm można aktywnie szusować po ponad 2 km dobrze przygotowanych ośnieżonych, ratrakowanych trasach narciarskich, oddając się zimowemu szaleństwu niemal do późnych godzin nocnych, bowiem stoki są oświetlone. Wypożyczalnie sprzętu zimowego, serwisy narciarskie, dostępność usług gastronomicznych: restauracje, karczmy regionalne, szeroka baza noclegów a przede wszystkim główna atrakcja – kolej krzesełkowa na Górę Chełm – to wszystko zapewniają Myślenice.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>