Muzea na Helu – dobra opcja na lato

W dobie coraz większych niepokojów na świecie Polacy zamiast wyjeżdżać na zagraniczne wojaże wolą spędzić wakacyjny urlop w kraju. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych jest Bałtyckie Wybrzeże. Nad polskim morzem znajduje się wiele bardzo atrakcyjnych miejscowości turystycznych. Jedną z najczęściej odwiedzanych przez wczasowiczów jest położony na końcu półwyspu Hel.

W Helu funkcjonuje dobrze rozwinięta baza noclegowa – znajdziesz tu ponad 100 różnorodnych {} obiektów noclegowych. Największą popularnością, ze względu na przystępną cenę cieszą się pola namiotowe oraz kwatery prywatne. Jednak również osoby, które cenią sobie wysoki standard wypoczynku znajdą tu coś dla siebie. Wybierając się na letni urlop na Półwysep Helski zarezerwuj wcześniej lokum.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji na Helu jest fokarium. Jest to część Stacji Morskiej, która wchodzi w skład Instytutu Oceanografii Instytutu Gdańskiego. Fokarium otwarte jest przez wszystkie dni w roku, a aby je odwiedzić nie musisz dokonywać wcześniejszej rezerwacji terminu. Na jego terenie obowiązuje całkowity zakaz wprowadzania zwierząt, także jeżeli podróżujesz ze swoim pupilem to będziesz musiał go zostawić na terenie ośrodka wczasowego w którym wykupiłeś nocleg. Fokarium mogą zwiedzać zarówno osoby indywidualne jak i grupy zorganizowane – bilet wstępu dla jednej osoby kosztuje 5 złotych. Za drobną dopłatą możesz również udać się na wystawę “Ssaki naszego morza”. Najlepiej jest wybrać się do fokarium poza szczytem sezonu turystycznego. Osoby odwiedzające fokarium mają możliwość podglądania tych ssaków w ich codziennym życiu. Najwięcej zainteresowania wzbudza zawsze moment, w którym pracownicy fokarium karmią foki.

Równie popularną co fokarium atrakcją turystyczną znajdującą się na Helu jest Dom Morświna. Jest to niewielkich rozmiarów muzeum, w którym zwiedzający ma okazję dowiedzieć się o codziennym życiu tego gatunku ssaków, któremu obecnie grozi wyginięcie. Muzeum to otwarte jest przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 11 do 15.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>