Mikoszewo – nadmorska perełka

Mikoszewo to miejsce z mojej wyobraźni i cichych marzeń. Zawsze marzyłem o małym miasteczku nad morzem. Tym co najbardziej porwało moje serce jest leśna ścieżka, która prowadzi spacerowiczów na piaszczystą plażę, tonącą w falach Bałtyku. Największą zaletą tej wypoczynkowej miejscowości, położnej na Mierzei Wiślanej tuż u ujścia Wisły jest potęga niezniszczonej przyrody. Szerokie plaże ciągną się kilometrami, a więc nie istnieje obawa ich zatłoczenia. W żadnym innym nadmorskim kurorcie nie ma tak przepełnionego jodem powietrza. Brak w pobliżu dużych zakładów przemysłowych korzystnie wpływa na jego czystość. Dodatkowo rezerwaty przyrody i osobliwości natury, pozwalają człowiekowi poczuć, że żyje. Liczne gatunki ptactwa wodnego, ryb, unikalne zwierzęta i rośliny tworzą tutaj niepowtarzalny mikroklimat.

Jedną z atrakcji Mikoszewa jest przeprawa promem przez Wisłę. Jest to zarazem jedyny sposób przedostania się na drugą stronę w najbliższej okolicy. Najbliższy most znajduje się w odległości ok. dziesięciu kilometrów. Warto zapoznać się z historią Przekopu Wisły, która jednocześnie zabiera drobiny naszego kraju i powiększa jego powierzchnię. Mikoszewo może poszczycić się bardzo atrakcyjną lokalizacją. Oprócz bliskości Morza Bałtyckiego i ujścia największej rzeki w Polsce, wioska położona jest całkiem niedaleko dużych kurortów. Idealnym pomysłem na autokarowe lub samochodowe wycieczki może być oddalony o 30 km Gdańsk.

Będąc tutaj, nie można nie zwiedzić historycznego Zamku w Malborku. Bardzo atrakcyjnie zapowiada się także wypad na malowniczą Mierzeję Wiślaną. To tutaj turyści ukochali najpiękniejsze plaże w Polsce. Szerokie, piaszczyste i wręcz dzikie. Spacer po Parku Krajobrazowym Mierzeja Wiślana gwarantuje niezwykłe widoki. Można zobaczyć tu zupełnie inną Polskę, piękniejszą Polskę. W samym Mikoszewie znajduje się Rezerwat Ptactwa Wodnego „Mewia Łacha”, utworzony w celu ochrony ich siedlisk. Podczas spaceru można tu nie tylko spotkać mewy, ale również zadomowione bobry czy foki szare. Warto także zobaczyć pobliski obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie, założony w chwili wybuchu drugiej wojny światowej. W pobliżu znajduje się także Rezerwat Kormoranów.

Noclegi Mikoszewo oferuje przede wszystkim w wygodnych i niedrogich domkach letniskowych. Znajduje się tu także nowoczesny ośrodek wczasowy Solar. Ten klimatyczny obiekt, położony wśród leśnych widoków znajduje się zaledwie 1200 m od plaży. Zaprojektowano tu także niezwykłą Salę Doświadczalną Świata. To niezwykłe miejsce nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. To także pomieszczenie dedykowane osobom niepełnosprawnym. Aby goście mogli aktywnie spędzać czas, znajduje się tu także basen i boisko. Warto odwiedzić tę małą nadmorską perełkę i zakochać się w jej niepowtarzalnym klimacie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>