Kołobrzeskie morskie opowieści

Kołobrzeg to jedno z najbardziej znanych nadmorskich miast w Polsce. Położone na północy kraju miejsce wydaje się być perfekcyjnym rozwiązaniem dla turystów, którzy zastanawiają się nad celem wyjazdu. Pragniemy spędzić urlop w miejscu, które spełni nasze oczekiwania i jest to absolutnie zrozumiałe, w końcu płacimy za to, żeby dobrze się bawić. Dlatego właśnie warto udać się do tego tętniącego życiem miasta, coraz chętniej odwiedzanym przez turystów z całego kraju. Z pewnością nie pożałujemy wydanych tutaj pieniędzy.

Jedną z niezwykłych atrakcji, które oferuje to miasto jest okręt ORP Fala. Należy on do kołobrzeskiej straży granicznej. Pasjonatów historii na pewno zainteresuje fakt, że okręt ten chronił polskie granice morskie w latach 1965-1996. Jest to imponującą ciekawostką, zwłaszcza, że sprawia, iż odwiedzający mogą w pewnym sensie poczuć się tak, jakby wkroczyli do wehikułu czasu przenoszącego ich do burzliwej drugiej połowy XX wieku. W okresie letnim ORP Fala jest dostępny dla turystów. Dodatkową atrakcją jest możliwość zwiedzania statku z przewodnikiem, który ma doskonałą wiedzę na jego temat i chętnie zdradzi nam parę nieznanych wcześniej faktów o tym obiekcie.
Zawsze można też wybrać się do okolicznych miejscowości, takich jak np. Łukęcin.

Kolejnym punktem wycieczki, który trzeba „zaliczyć” w Kołobrzegu jest latarnia morska. Obiekt ten jest niezwykle imponujący, pomimo tego, iż nie jest ani zbytnio wiekowy, ani wysoki (liczy sobie jedynie 180 stopni). Odbudowany został po II wojnie światowej, co czyni z niego stosunkowo młodą latarnię. Mimo wszystko jest jednak chętnie odwiedzany. Prawdopodobnie dlatego, że posiada niesamowity, bardzo duży taras widokowy, na którym jest dużo przestrzeni, co sprawia, iż odwiedzający nie muszą przepychać się, aby coś zobaczyć. A jest co oglądać. Widok z tarasu jest niezwykły, wręcz zapierający dech w piersiach. Warto przejść tych 180 stopni, gdyż nie jest to aż tak duża cyfra, a to, co zobaczymy z samej góry latarni bez wątpienia nas zachwyci.

Kołobrzeg to miasto, które warto odwiedzić. Oferuje nam ono wiele atrakcji, co sprawia, iż każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Nie bez powodu przecież jest tak chętnie odwiedzane przez turystów. Decydują się oni na wycieczkę tutaj, tak w czasie trwania urlopu, jak i na weekendową wycieczkę. To miasto, które trzeba odwiedzić i skorzystać z jego uroków, chociaż przez kilka dni, zwłaszcza, że znajdziemy tutaj szeroki wybór noclegów pozwalający na to, aby w przystępnej cenie znaleźć coś dla siebie. Do dyspozycji są pokoje w hotelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>