Każda pora roku w Polańczyku

Osadą letniskową, która nadaje się idealnie na spędzenie tam weekendu lub dłuższego okresu czasu to Polańczyk, który jest położony nad Jeziorem Solińskim . Polańczyk to urokliwa miejscowość, gdzie można odbyć masę miłych spacerów, napić się piwa w małej knajpce lub popływać łódką po jeziorze. Jezioro Solińskie to największy w polskich górach zbiornik zaporowy, którego budowa była planowana już w okresie międzywojennym.

Najwygodniejszą formą, aby się tam dostać jest podróż autem lub autobusem. Dobrym pomysłem jest też wcześniejsza rezerwacja noclegów (http://meteor-turystyka.pl), gdyż w sezonie miejscowość ta cieszy się dużą popularnością wśród turystów z całej Polski i baza noclegowa może być wykorzystana.

Dla lubiących czas spędzony przy wodzie jest to miejsce idealne, możecie wypożyczyć rowerki wodne lub żaglówki i pływać po jeziorze, robić sobie małe odpoczynki na jednej z czterech wysp umiejscowionych na Jeziorze Solińskim. Można tez pływać w jeziorze, a nad naszym bezpieczeństwem czuwa WOPR.

Jeśli męczą kogoś choroby układu oddechowego lub moczowego koniecznie warto wybrać się w to miejsce, gdyż jest tam aż 1200 miejsc dla kuracjuszy, a miejscowość ta słynie ze swojej uzdrawiającej mocy.

Czyste powietrze, cisza, piękne widoki oraz uzdrowiskowy charakter miejsca sprawiają, że pobyt w Polańczyku będzie niezapomnianym czasem. Podczas pobytu warto zrobić sobie wycieczkę do miejscowości leżących nieopodal, między innymi: Myczkowa, Woli Matiaszowej, Berezeki czy Werlasu.

Warto zapoznać się z trasami szlaków turystycznych czy rowerowych i zrobić sobie krótki spacer lub całodzienną wycieczkę. Polańczyk to miejsce, które jest polecane turystom zarówno latem, zimą, wiosną, a także jesienią, kiedy spadają kolorowe liście i miejsce nabiera specyficznego uroku. Zainteresowani przyrodą mogą zobaczyć urwisko w zakolu Sanu, które znajduje się na północ od wsi Myczkowce. Porośnięta specyficzną roślinnością jest idealnym miejscem w którym mieszkają puchacze. Warto zwiedzić też cerkiew w Brzeźnicy Wyżnej, drewniana cerkiew św. Mikołaja została zbudowana w 1863 roku, jest to idealne miejsce dla miłośników sztuki cerkiewnej. Miłośnicy sztuki cerkiewnej mogą zwiedzić również cerkiew w Górzance.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>