Kaszubskie klimaty w uroczych Dębkach

Niegdyś rybacka osada, której początki sięgają XIII wieku. Położona u ujścia rzeki Piaśnicy, na Wybrzeżu Słowińskim. Dziś miejscowość Dębki położona jest na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, na Kaszubach. Samo położenie miejscowości wpływa na jej charakter. Dębki stały się bardzo popularną miejscowością letniskową, do której w czasie sezonu urlopowego przyjeżdża bardzo wielu turystów. Każdy z nas wybierając kierunek naszego urlopu, praktycznie każdego roku zadaje sobie pytanie, gdzie się wybrać, by odpocząć i nabrać nowych sił, a jednocześnie, żeby nie „wiało nudą”. Pewnie nie jeden z nas słyszał o Kaszubach, jako o regionie nad morzem, którego mieszkańcy posługują się do dziś ciekawym dialektem – językiem kaszubskim.

To region bogaty kulturowo, przez co zróżnicowany jest o wiele atrakcji, a do tego posiada swój niepowtarzalny nigdzie indziej klimat. Być może to tam skierujemy nasze tegoroczne plany urlopowe? Miejscowość z klimatem, w którym nikt nie jest w stanie się nudzić? To właśnie Dębki. Poza jej naturalnym położeniem i ukształtowaniem terenu, miejscowość jest bogata w przeróżne atrakcje turystyczne. Piaszczysta, szeroka plaża, o dość ciekawej linii brzegowej, to jedna z najpiękniejszych plaż nad Morzem Bałtyckim. Do tego należy doliczyć bogatą infrastrukturę turystyczną i około turystyczną.

To wszystko sprawia, że Dębki stają się idealnym miejscem na urlop. Bogata baza noclegowa miejscowości, w której praktycznie każdy znajdzie dla siebie idealny nocleg, sprawia że miejscowość jest tak chętnie odwiedzana przez tysiące turystów, wczasowiczów każdego roku. Dębki to nie tylko pensjonaty, czy apartamenty. Jeśli ktoś z nas lubi wyjazdy na kempingi to również i tu znajdzie dla siebie interesującą pozycję. Każdy z nas wie, że świetne zakwaterowanie (➭noclegi) i piękna plaża to nie wszystko, by cudownie spędzić urlop. Organizowane na piasku imprezy z muzyką, to świetna rozrywka. Dla nas rządnych poszukiwań kaszubskich smaków, mamy do wyboru bardzo szeroką ofertę restauracji i punktów serwujących pyszne jedzenie. Jeśli więc nie jesteśmy w dalszym ciągu zdecydowani gdzie udać się tego roku na wymarzony urlop, niech naszym kierunkiem staną się Dębki. Niech klimat Kaszub udzieli się nam na najbliższy rok, aż do następnego urlopu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>