Karwia – wczoraj i dziś

Karwia jest niedużą, ale malowniczą wsią położoną w województwie pomorskim. Niech Was jednak nie zmyli jej wielkość, posiada bowiem szereg wartych obejrzenia miejsc. Ten nadbałtycki kurort wyposażony jest w morską przystań dla rybaków, posiada także dwa letnie kąpieliska. Karwia to także miejscowość szczycąca się wieloma zabudowaniami zabytkowymi powstałymi jeszcze na długo przed II wojną światową.

Ta urocza wieś ulokowana jest na krańcu wschodnim Słowińskiego Wybrzeża, dokładnie pomiędzy kanałem Karwinką a Czarną Wodą. Co ciekawe w odległości około siedmiu metrów od budynków usytuowany jest najdalej wysunięty punkt jeśli chodzi o północ Polski. Rok 2012 był bardzo przełomowym dla życia owej miejscowości. Jej kąpielisko spełniło bowiem jakościowe wymogi dla wody w kąpielisku przyznawane przez Unię Europejską. Dodatkowo fragment wybrzeża Karwi stanowi część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, z kolei reszta sołectwa jest fragmentem Nadmorskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Obecna Karwia w żadnej mierze nie przypomina już wioski rybackiej, którą kiedyś była. Współcześnie stanowi popularną miejscowość turystyczno-wypoczynkową.

Mieszkający tu ludzie są niezwykle otwarci i życzliwi nie tylko na znajomych, ale także dla przybywający tu turystów. W miejscowości znaleźć można nocleg na praktycznie każdą kieszeń (więcej: ). Dodatkowo na pewno będzie się on odznaczał wysoką jakością i bliskością morza. Karwia zdobyła serca wielu wczasowiczów dzięki panującej tu swobodnej atmosferze i dzięki kultywowaniu dawnych tradycji rybackich. Brak dużych, masowych imprez oraz raczej kameralna oferta noclegowa powodują, że przyjeżdżający tu szybko czują się „u siebie”.                


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>