Ekstremalny Łukęcin

Łukęcin to niewielkie miasteczko znajdujące się w województwie zachodnio-pomorskim. Słynie z bardzo szerokiej, piaszczystej plaży, która nawet w pełni sezonu nie jest zatłoczona, co jest bardzo cenione, bo przecież nikt nie lubi odpoczywać w miejscach, w których nie bardzo da się choćby rozłożyć parawan. Niektórzy turyści często uciekają z tego typu miejsc, więc Łukęcin jest dla nich wprost idealnym rozwiązaniem.

Łukęcin to jednak nie tylko plaża, na której można się opalać. Około 10 km od tego miasteczka znajduje się inne – Trzęsacz [informacje], w którym można odwiedzić tor quadów. Jest to doskonała atrakcja dla każdego, niezależnie od płci czy wieku, wbrew temu co może się wydawać niektórym, zwłaszcza rodzicom. Zamiast płacić za frajdę tylko i wyłącznie dla swojej pociechy, warto samemu spróbować przejechać się quadem, bo to naprawdę świetna zabawa, na którą, co niezwykle istotne, nie mają znaczenia warunki pogodowe. Tor jest otwarty w sezonie letnim, od 15 czerwca do 31 sierpnia, w godzinach 10-21. Odwiedzający mają więc prawie cały dzień na przejażdżki. Tor quadów to jednak nie jedyna atrakcja oferowana przez sąsiedzkie miasteczko. W Trzęsaczu jest także możliwość lotu paralotnią. Niebo wydaje się zapełnione paralotniarzami szczególnie właśnie w okresie wakacyjnym, ale także w trakcie trwania weekendu majowego, a to w związku z organizowanymi tu lotami widokowymi. Kiedy wystartujemy z klifu pomiędzy Rewalem a Trzęsaczem będziemy mogli z lotu ptaka obserwować Wybrzeże Rewalskie. Kiedy uznamy, że w ten właśnie sposób chcemy „poznać” okolicę mamy do wyboru różne rodzaje lotu. Z którego skorzystamy zależy tylko i wyłącznie od warunków atmosferycznych. Każdy turysta, który zapragnie choć przez chwilę poczuć się jak ptak, może skorzystać z lotu paralotnią, który nie wymaga nawet wcześniejszych szkoleń. Odkrycie innej perspektywy widzenia jest w zasięgu każdego z nas.

Jeżeli komukolwiek wydaje się, że podróż do Łukęcina poskutkuje tylko i wyłącznie wygrzewaniem się na plaży, jest w błędzie. Pomijając już wiele możliwości korzystania z czasu, nawet tego spędzonego na przed chwilą wspomnianej plaży, wcale nie trzeba ruszać się zbyt daleko, aby poznać smak trochę bardziej ekstremalnej rozrywki. A kto nie lubi chociaż lekkiego wzrostu poziomu adrenaliny? Osoby żądne przygód wrócą do domu oczarowane wyjazdem, a kto wie, może nawet spokojniejszy turysta przekona się do lotu paralotnią albo spróbuje przejechać się quadem? Koszt wyjazdu wcale nie musi być wysoki, zwłaszcza, że noclegi w Łukęcinie (www) nie muszą kosztować dużo, ceny zaczynają się już od 20 złotych za noc. Warto więc pojechać w to miejsce i na własnej skórze przekonać się co ma do zaoferowania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>