Dla wielbicieli sportów wodnych – Skorzęcin

Położony w Wielkopolsce, wśród polodowcowego krajobrazu Pojezierza Gnieźnieńskiego Skorzęcin to jedno z najlepszych w okolicy miejsc do uprawiania sportów wodnych. Znany zwłaszcza w najbliższej okolicy ze swojej rozległej plaży i obiektów noclegowych, daje możliwość uprawiania różnych aktywności. Ośrodek wypoczynkowy w Skorzęcinie należący do lokalnego samorządu, to ponad 40 hektarów, które wypełnia baza noclegowa, lokale gastronomiczne i imprezowe oraz zaplecze sportowe. Najbardziej jednak przyciągają wczasowiczów sporty wodne. W Skorzęcinie, nad jeziorem Niedzięgiel, położone są liczne wypożyczalnie różnego rodzaju sprzętu, od najpopularniejszych rekreacyjnych rowerów wodnych i łódek, przez kajaki, po narty wodne i wakeboarding. Ten ostatni, coraz popularniejszy ostatnio sport to pływanie na desce, bardziej przypominającej wielkością snowboard niż tradycyjną deskę surfingową, trzymając linę na specjalnym wyciągu. Pozwala wykonywać akrobacje, wyskoki i obroty, a więc przypadnie do gustu miłośnikom wrażeń ekstremalnych czy też miejskiego skatingu. Skorzęciński wakepark czynny jest od kwietnia do października i można tutaj opanować tę dyscyplinę podczas szkolenia z instruktorem, wypożyczyć sprzęt, jak i przyjść przygotowanym i korzystać z możliwości.

Jezioro Niedzięgiel, mające powierzchnię ponad 600 ha i wymiary około 2,7 na 6 km, wybierane jest też chętnie przez wielbicieli tradycyjnego surfingu lub żeglarstwa – odbywają się tutaj nawet regaty. Okolice Skorzęcina z dwoma jeziorami i wypływającymi z nich rzekami, które łączą kolejne zbiorniki wodne, to także dobry start dla kajakarzy. Odpowiednio planując trasę można stąd dostać się aż do Gopła, choć niektóre odcinki mogą okazać się zbyt płytkie do pokonania ich łódką. Po drodze podziwiać można przyrodę okolicznych lasów, jak i ciekawe zabudowania wielkopolskich wsi. Sam Skorzęcin zapewnia strzeżone kąpielisko i piaszczystą plażę z molo oraz sąsiednimi alejkami spacerowymi, placami zabaw, restauracjami, budkami i klubami. W leśnych kempingach, domkach wczasowych, kilku hotelach, a nawet przy samej plaży znajdziemy noclegi (wejdź na: meteor-turystyka.pl). Skorzęcin pomieścić może sześć tysięcy wczasowiczów, stanowiąc wakacyjną mekkę Wielkopolski.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>