Chałupy – przystępny wypoczynek w raju dla windusurferów

Nie ma to jak wypoczynek nad morzem. W naszym kraju jest wiele pięknych miejscowości, w których w różnorodny sposób można spędzić czas. Ostatnio opowiadaliśmy Wam o naszej wizycie na Helu i tamtejszych muzeach (wszystkie informacje > klubbunkier.pl/muzea-na-helu-dobra-opcja-na-lato-802). Oczywiście swój urlop można spędzić bardzo tradycyjnie, czyli przebywając na plaży, ale można także spróbować czegoś nowego. Dziś opowiemy Wam o pewnej nadmorskiej miejscowości, która jest rajem dla windusurferów.

Chałupy – dawna kaszubska wioska rybacka, należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc nad Bałtykiem. Niewielka miejscowość jest rajem dla tych, którzy chcą cieszyć się urokami nadmorskich plaż i sportów wodnych.

Chałupy leżą w wąskiej części Mierzei Helskiej, tuż za Władysławowem, jeżeli spojrzeć od strony lądu. Oblewane z dwóch stron morzem, na co dzień poza sezonem zamieszkałe przez zaledwie kilkaset osób – oferują wspaniały wypoczynek nie tylko na plaży.

Po obydwu stronach – zarówno wychodzącej na otwarte morze, jak i nad Zatoką Pucką (wszystkie informacje> encyklopedia.pwn.pl/encyklopedia/Zatoka-Pucka.html) – wyznaczone zostały letnie kąpieliska, gdzie można wypocząć pod okiem ratowników, a więc nawet rodziny z dziećmi poczują się bezpiecznie. Znajdziemy tu drobny jasny piasek. Szersza jest plaża od strony otwartego morza. Tym, co wiele osób przyciąga właśnie do tej miejscowości, są jednak świetne warunki do uprawiania windsurfingu. Zatoka Pucka w sezonie roi się od surferów, którzy znajdują tutaj rozległą przestrzeń, sprzyjający wiatr i łagodne fale, o wiele bezpieczniejsze niż na otwartym morzu. Toteż w Chałupach znajdziemy liczne wypożyczalnie sprzętu oraz szkoły windsurfingu i kitesurfingu.

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne pobytu, Chałupy oferują w temacie noclegów rozmaite pensjonaty i ośrodki wczasowe oraz prywatne kwatery (wszystkie punkty kwaterunkowe> ). Ceny są przystępniejsze niż w większych miastach wybrzeża czy chociażby w nieodległej luksusowej Juracie, a więc każdy może tutaj spędzić urlop bez większych nakładów – chyba że właśnie na sprzęt i lekcje windsurfingu i innych wodnych sportów. Chałupy oferują także smażalnie ryb i restauracje, a więc z pewnością niczego nam nie zabraknie. Zaletą miejscowości jest to, że nie jest ona – w co trudno uwierzyć – bardzo zatłoczona, a więc wypoczynek będzie wygodny i spokojny. Warto więc przyjrzeć się temu miejscu i skorzystać z jego uroków, jakie ma do zaoferowania plażowiczom i fanom sportu oraz poszukującym odpoczynku.

Jeżeli chodzi o atrakcje typowo turystyczne, to kiedy wybierzemy się na przykład z rodziną, możemy odczuwać ich brak na miejscu. Jednakże półwysep nie jest wcale rozległy, możemy więc urządzić sobie wycieczkę do Jastarni, urokliwej wioski z rybackimi domkami czy aż na Hel, w którym zobaczymy m.in. latarnię morską i fokarium. Mnóstwo jest także rozmaitych atrakcji dla najmłodszych.


4 thoughts on “Chałupy – przystępny wypoczynek w raju dla windusurferów

  1. Super miejsce na windsurfing, warunki są bardzo sprzyjające, zarówno dla początkujących osób, ale także i doświadczeniu surferzy nie będą narzekać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>