Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa…

Mrągowo jest miastem leżącym w samym sercu Pojezierza Mrągowskiego. Oprócz urokliwych i malowniczych miejsc jakim miasto jest otoczone, dodatkowym plusem jest bliskość Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Piękne okolice i budynki, czyste ulice, dostęp do jezior oraz mnogość atrakcji sprawiają, iż do tego miejsca przyjeżdża masa turystów z całej Polski. Wygodny urlop zapewnia szeroka baza wypoczynkowa (tu – wszystkie noclegi Mrągowa), w której znaleźć można skromne i tanie pokoje, ale też i luksusowe apartamenty lub Hotele ze SPA.

Mrągowo jet wyjątkowym miastem, posiadającym wiele atrakcji oraz zabytków. Każdy odwiedzający to miejsce turysta powinien zwiedzić następujące punkty charakterystyczne dla miasta. Pierwszą bardzo popularnym i lubianą atrakcją jest Miasteczko Mrongoville, które odzwierciedla dziki zachód. Na tym terenie z pewnością każdy poczuje się jak w starodawnych filmach westernowych. Western City to dawka olbrzymich emocji oraz niezapomnianych chwil.

Drugim punktem na liście zwiedzania powinien znaleźć się Amfiteatr nad jeziorem Czos. Podczas wakacji na deskach konstrukcji organizowanych jest mnóstwo imprez kulturalnych, festiwali, koncertów. Miłośnicy historii natomiast powinni wybrać Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie. Wśród całej wystawy, podziwiać można między innymi pojazdy gąsienicowe, legendarne czołgi, ciągniki artyleryjskie oraz ciężarówki z czasów II wojny światowej. Kolejnym punktem zwiedzania są zabytkowe, piękne kamienice znajdujące się na rynku głównym, Strażnica Bośniacka oraz Wieża Bismarcka, Ratusz oraz Rynek w Mrągowie. Dla wszystkich pasjonatów neogotyckiego stylu poleca się zapoznanie z architekturą Kościoła św. Wojciecha, który leży w samym sercu Mrągowa. To, co przyciąga turystów do tej budowli to przede wszystkim przepiękne witraże z XIX wieku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>